Cyganie
Polska - Poland

TARNÓW -Serwise Informacyjny

SERWIS INFORMACYJNY MUZEUM OKRĘGOWEGO

W TARNOWIE

WYRUSZYŁ TABOR ROMSKI

23 lipca, w czwartek  br. wyruszyły z Tarnowa cygańskie wozy przy przebyć drogę „Taboru Pamięci”.

[…]

Historia Polski
Historia Polski~Polish History

W Obronie Prawdziwej Historii Polski

Iwo Cyprian Pogonowski

Wyrażenia używane w polskiej pamięci narodowej, która musi być kultywowana dla dobra narodu polskiego jak i świadomości narodowej Polaków, mają podstawowe znaczenie. Możemy obserwować inne narody dobrze nam znane, takie jak Żydzi i Anglicy, dla których kutywowanie ciągłości pamięci narodowej jest podstawową mądrością polityczną.

[…]

Ekonomia
Business News

Chiny zwalczają kryzys

Iwo Cyprian Pogonowski

W drugim kwartale roku 2009, Chiny osiągnęły rezerwy w walucie innych państw w wysokości 2, 132 trylionów dolarów (ponad dwa tysiące miliardów dolarów), według „The Wall Street Journal” z 16go lipca, 2009.

[…]

II War Poland
Historia Polski~Polish History

HERO OF TWO NATIONS

 At  14:15  on 30 August  in 1939,  ORP Blyskawica  Bids Poland  Farewell

It will be 70 years this August when on this day  the now famous Polish Naval Destroyer, the ORP Blyskawica sailing out of the Port of Gdynia sent a farewell message to the Polish Naval Headquarters and Poland;

SZCZĘŚĆ BOŻE KU CHWALE OJCZYZNY”

[…]

Brak grafiki
Podróże~Travel

Z kim spędza wakacje singiel?

Sezon urlopowy w pełni. Rodziny i pary w większości zaplanowały już swoje urlopy i czekają tylko na ich rozpoczęcie. Do niedawna problem, co zrobić z wolnymi dniami, mieli jednak single. Na codzień zabiegani i zajęci […]

Piotrowski
Sport

Marku, pamiętamy o Tobie w Chicago

W biografiach wielkich ludzi nie zawsze najistotniejsze są momenty chwały i wielkich osiągnięć, choć to dzięki nim są najbardziej znani. Drogę życia wyznaczają nie spektakularne wydarzenia, lecz małe, nieuchwytne dla oczu innych momenty, w których człowiek musi walczyć sam ze sobą.

[…]