PolishNews - We offer news from around the world.

niedziela
kwi 30
Text size
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Font Size

Cpanel
You are here: Home Wiadomości~News Stany Zjednoczone - USA Wstrząsające zabójstwo sierżanta Jana Pawła Pietrzaka i jego żony dokonane przez amerykańskich marynarzy.

Wstrząsające zabójstwo sierżanta Jana Pawła Pietrzaka i jego żony dokonane przez amerykańskich marynarzy.

Paweła PietrzakTa wstrząsająca historia każe nam się zastanowić, czy amerykańskie społeczeństwo nie przekroczyło już wszelkich granic poprawności politycznej.

Jan Paweł Pietrzak urodził się w dolnośląskim Kłodzku. Przyjechał do USA jako dziecko. Kilka lat temu wstąpił do amerykańskiej armii, a dokładniej - do słynnego i elitarnego korpusu Marines, wraz z którym udał się do Iraku. Po powrocie Pietrzak ożenił się i zamieszkał wraz ze swą wybranką w eleganckim domu. Niestety, ich szczęście trwało bardzo krótko.

15 października do domu państwa Pietrzaków wdarło się czterech czarnych żołnierzy - podwładnych Polaka. Drastyczny przebieg zbrodni relacjonuje "Dziennik Wschodni":

Nie wiadomo, jak banda dostała się do domu Pietrzaków. Posiadał bardzo dobre zabezpieczania alarmowe, a Quiana wręcz pedantycznie dbała o bezpieczeństwo. (.) Janek stoczył z napastnikami zaciekłą walkę. Całe wnętrze salonu było zdemolowane. Ciężkie meble poprzewracane. Oboje zostali związani i zakneblowani. Następnie dziewczynę w okrutny sposób gwałcono "tępym niezidentyfikowanym narzędziem". Bandyci robili to kolejno. Najprawdopodobniej na oczach męża. Męczyli ich godzinami. Następnie odbyła się egzekucja strzałem w głowę.

Okoliczności zbrodni są wstrząsające. Jej motywy również. Jak ocenia jeden z prowadzących śledztwo policjantów: W praktyce przestępstw rabunkowych bardzo rzadkie są sytuacje, gdy towarzyszy im długotrwałe i bestialskie torturowanie. Jeżeli sprawcy bywają zaskoczeni, starają się jak najszybciej unieszkodliwić gospodarza i oddalić się z łupem, a nie pastwić się nad nim w miejscu kradzieży i narażać na ujęcie.

Czarni żołnierze brutalnie zamordowali swego dowódcę i jego żonę prawdopodobnie tylko dlatego, iż Jan Paweł Pietrzak był biały. Taką tezę otwarcie postawili niektórzy amerykańscy komentatorzy - ale dopiero wówczas, gdy w ogóle dowiedzieli się o zabójstwie. Tu dochodzimy bowiem do kolejnego wstrząsającego faktu.

Zwykle media w Stanach Zjednoczonych pragną jak najszybciej poinformować o każdej szokującej zbrodni. Tymczasem w sprawie Pietrzaków zapadła cisza. Policja aresztowała sprawców 30 października, lecz gazety opisały zbrodnię dopiero 5 listopada. Dzień po wyborach prezydenckich w USA.

Jak powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" polski ksiądz ze Stanów: Gdyby sprawa upubliczniła się z tymi wszystkim bestialskimi detalami oraz informacją o murzyńskim pochodzeniu mordedrców, jeszcze w czasie kampanii, rezonans byłby ogromny...

Wyszukiwaliśmy polskich wątków w amerykańskiej kampanii wyborczej. Oto kolejny, wyjątkowo tragiczny. W ramach poprawności politycznej media zastosowały autocenzurę i nie poinformowały o szokującej zbrodni dokonanej na tle rasowym. Bo zabijali nie ci, co powinni?

Paweł Rybicki

http://www.pardon.pl/artykul/6820/czarni_amerykanie_zabili_polaka_bo_byl_bialy

Poniżej linki do amerykańskich mediów relacjonujących zbrodnię

Marines Suspected in Sergeant's Slaying

Sgt. Jan Pietrzak and Wife Quiana Were Gagged, Bound and Executed

http://www.abcnews.go.com/GMA/story?id=6204853

Marine Sgt Jan Pawel Pietrzak, Wife Quiana, Tortured and Murdered by Four Black Marines

http://blackpoliticalthought.blogspot.com/2008/11/marine-sgt-jan-pawel-pietrzak-wife.html

Brooklyn Marine sergeant & wife tortured, slain in Calif.; 4 of his men are arrested

http://www.nydailynews.com/news/us_world/2008/11/05/2008-11-05_brooklyn_marine_sergeant__wife_tortured_-2.html